psieEgo

Szkoła dla Ciebie i Twojego psa

Słownik psich zachowań

Kalendarz

GŁUCHOTA
Przypadłość nękająca psy, gdy się je woła do domu. Symptomy obejmują wpatrywanie się w wołającego pustym wzrokiem i szybki bieg w przeciwnym kierunku.

GRZMOT
Sygnał końca świata. Ludzie pozostają zadziwiająco spokojni, więc należy ich ostrzec skomląc, dysząc i depcząc im po piętach.

KANAPA
Jest to dla psa odpowiednik serwetki do wycierania ust. Po jedzeniu należy do dobrego tonu biegać wzdłuż kanapy tam i z powrotem, aż pysk będzie czysty.

KOSZ NA ŚMIECI
Pojemnik na podwórku u sąsiadów służący do sprawdzania twojej przemyślności. Musisz stanąć na tylnych łapach i zepchnąć pokrywę nosem. Jeśli ci się uda, zdobędziesz opakowania po margarynie i obierki z kartofli, które będziesz mógł rozwłóczyć po całej okolicy.

OCIERANIE SIĘ
Daje szczególnie ciekawe efekty u ludzi ubranych w czarne suknie i garnitury. (Azorres dodaje beżowe płaszcze)

POSŁANIE
Dowolna miękka i czysta powierzchnia, np, łóżko w pokoju gości lub świeżo odebrany od tapicera fotel.

ROWER
Dwukołowe urządzenie do ćwiczeń, służące psom do regulowania ilości tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyskamy chowając się za krzakiem i wyskakując nagle z głośnym szczekaniem. Biegniemy za rowerem przez kilka metrów, a kiedy rowerzysta zachwieje się i wpadnie w krzaki możemy spokojnie wycofać się na swoją stałą pozycję.

SKOK NA PLECY
Najlepszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi człowieka, który właśnie zaczyna pić poranną kawę.

ŚLINOTOK
Ma miejsce wtedy, gdy ludzie jedzą, a ty nie. Aby uzyskać odpowiedni efekt musisz usiąść jak najbliżej i wyglądać smutno, ślina musi ci kąpać na podłogę, a jeszcze lepiej człowiekowi na kolana.

WĄCHANIE
Obyczaj społeczny służący pozdrawianiu innych psów. Umieść nos jak najbliżej tylnego końca innego psa i wciągaj powietrze, aż człowiek zmusi cię, żebyś przestał.

źródło: “Wieluński Zwierzyniec”

Fundacja Rozwoju Kynologii Ratowniczej

FUNDACJA ROZWOJU KYNOLOGII RATOWNICZEJ
ul. CENTRALNA 21 34-122 Wieprz

Nr konta:
12 8110 0000 2001 0048 3412 0001
w tytule "darowizna na cele statutowe"


Radio Andrychów

Środa schodzi na psy

audycja radiowa w każdą srodę od 10:00
Link do audycji
Audycje archiwalne