psieEgo

Szkoła dla Ciebie i Twojego psa

Lekcje na CZTERY ŁAPY

Kalendarz

Lekcje na 4 ŁAPY w  psieEgo.

Są to SPOTKANIA EDUKACYJNE z udziałem psami rasy labrador o imieniu Goran i Gary, podczas których dzieci zdobywają wiedzę o psach.

Goran i Gary są psami bezpiecznymi w kontaktach z ludźmi.  Pies jest odrobaczany co trzy miesiące oraz posiada serię wymaganych szczepień.

Wiedza kynologiczna potrzebna jest dzieciom i dorosłym by uniknąć niepotrzebnych i bolesnych doświadczeń. W czasie zajęć uczniowie uczą się odpowiednich kontaktów z nieznajomymi psami oraz przyjmowania postaw wobec psów groźnych, które mogą napotkać na swej drodze. Uczę również psiego języka, potrzeb jakie trzeba psu zapewnić oraz jak przywitać się z psem.

Dzieci mają możliwość pogłaskania psa pod moją kontrolą jeśli tylko chcą.

Rozmawiamy na spotkaniach o zawodach związanych z psami.

Przeprowadzam również pokaz psiego posłuszeństwa oraz Goran pokonuje przeszkody w tym m.in. wychodzi, schodzi po drabinie, jeździ na taczkach, wykonuje komendy na wysokich wierzach.

Celem spotkań jest również budzenie zainteresowań wspólnego spędzania czasu z psem, opieki i pielęgnacji nad nim. Dzieci uczymy, że po swoim pupilu należy zbierać „niespodzianki” pozostawione na trawniku. Odbywają się ćwiczenia praktyczne, które przyciągają wszystkie dzieciaki.

W spotkaniach mogą również uczestniczyć rodzice dzieci, którzy potem w domu mogą utrwalać dobre nawyki swoich dzieci w relacjach z czworonogami.

Zasady postępowania z psem w domu, na spacerze, podczas zabawy i posiłków powinny je poznać wszystkie dzieci – nie tylko te, które mają w domu psa. 90 % przypadków, w których pies atakuje człowieka, wynika z nieznajomości typowych psich zachowań.

Podczas „Lekcji na cztery łapy” prowadzimy mały aerobik dla dzieci. Goran wykonuje pewne pozycje i dzieci mają go naśladować. Dzieci mają okazję trochę się poruszać.

Podczas „lekcji na cztery łapy” rozmawiamy o metodach jakimi szkolone są psy, mówimy o problemach wynikających z używania kolczatki, elektrycznej obroży czy dławika.

Dzieciaki dodatkowo podczas „Lekcji na cztery łapy” na psimPARKU psieEgo mają możliwość upiec sobie samodzielnie kiełbaski na ognisku, wypić ciepłą herbatę.

Oferta skierowana jest dla zorganizowanych grup przedszkolaków, dzieci i młodzieży.

Fundacja Rozwoju Kynologii Ratowniczej

FUNDACJA ROZWOJU KYNOLOGII RATOWNICZEJ
ul. CENTRALNA 21 34-122 Wieprz

Nr konta:
12 8110 0000 2001 0048 3412 0001
w tytule "darowizna na cele statutowe"


Radio Andrychów

Środa schodzi na psy

audycja radiowa w każdą srodę od 10:00
Link do audycji
Audycje archiwalne