psieEgo

Szkoła dla Ciebie i Twojego psa

… i jest 2019!

Jerzy Herma
środa, 02 Styczeń 2019 1:17
Kalendarz
… i jest 2019!

Mamy Nowy Rok i nowy kalendarz!
Kochani! Dziękujemy Wam za 2018r. Ten rok był dla psieEgo najlepszym rokiem pod wieloma względami.
Dziękujemy za wspólne indywidualne lekcje, psiePRZEDSZKOLA, Lekcje na 4ŁAPY dla dzieci i młodzieży, psieBERKOWISKA, Grupowe Treningi Relacji [GTR], treningi poszukiwaczo-ratownicze [SAR Dog Training psieEgo], psieEgo 4×4, spływy kajakowe, treningi
na cztery kopyta w Stanicy Hucuł, spanie z psami w namiotach, pogaduchy przy kawie, ognisku i kominku.

Wspólnie wychowaliśmy ponad setkę szczeniaków na psich przedszkolach.
Mam ogrom satysfakcji z pracy z ludźmi nad kształtowaniem relacji człowieka z psem. Indywidualne lekcje pozwalają nam na bardzo indywidualnym podejściem do czworonoga i człowieka. Grupowe zajęcia hartują, uczą pokory, dają czas, miejsce i możliwości.

Jedną z perełek 2018 roku to trenażer SAR Dog Training psieEgo. 1.stycznia 2018r. powstał pomysł i projekt budowy trenażera wspomagającego treningi psów ratowniczych. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, dzięki którym projekt ten zrealizowaliśmy. Trenażer SAR DT
przerósł najśmielsze oczekiwania w swojej palecie kompilacji jakie można w nim zaaranżować podczas treningu z psami ratowniczymi.

Systematycznie realizujemy projekt aranżacji poligonu gruzowiskowego imitującego dom jednorodzinny po wybuchu gazu propan butan. Mamy już 37 kryjówek dla niedostępnych pozorantów, 4 stanowiska do mikro
lokalizacji. Kryjówki na wysokości, pod ziemią i w ciemności.
Kryjówki z wejściem z poza terenu poligonu. Pozoracje mylące, pozoracje przeszkadzające. Basen butelkowy, pokój z pluszakami, basen z piłkami do nogi, siatkówki. Bycie pozorantem na naszym gruzowisku wymaga
odwagi.

Stworzyliśmy stanowisko z symulatorem dźwigu śmigłowca Mi-8. Przeszkody wg regulaminu MSWiA które posiadamy do treningów psów ratowniczych przeszły gruntowną renowację i w kilku elementach
zostały unowocześnione.

W minionym roku zagospodarowaliśmy teren pod łąkę widokową zwaną “Wzgórzem pamięci” na której zorganizowaliśmy trzy krotnie nocowanie z psami w namiotach.

Zbudowaliśmy drewniane molo dzięki któremu łatwo jest
zorganizować trening skakania do wody przez psy.

Cztery tygodnie [po 5 dni] spędziłem na egzaminach psów ratowniczych w formie stażysty egzaminatora zespołów ratowniczych w systemie Państwowej Straży Pożarnej [trzy sesje w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu i jedną sesję na
terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu].

psieEgo jest prawdopodobnie jedyną w południowej Polsce szkołą w której nasi klienci są ubezpieczeni. A w sytuacjach “ekstremalnych” treningów wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie.

Zorganizowaliśmy z firmą Kajaki na Skawie spływy kajakowe z psami rzeką Wisłą.
Przy współpracy z Kompleksem wypoczynkowym Czarny Groń przeprowadziliśmy trening lokalizacji i oznaczania osoby zasypanej śniegiem przy stoku narciarskim oraz trening relacji na płycie lodowiska.

Dwu krotnie zorganizowaliśmy trening kondycyjny do Groty Komonieckiego w Beskidzie Małym.

Ratownicy z JRG PSP Wadowice i Andrychów, OSP Brzezinka zdobywali u nas doświadczenie z jazdy w terenie quadem, samochodem z napędem 4×4.
Ponadto dla ratowników z JRG PSP Wadowice zorganizowaliśmy ćwiczenia doskonalące poszukiwania osób zaginionych na gruzach zawalonego budynku dostępnymi metodami oraz przy pomocy psów ratowniczych specjalności gruzowiskowej.

Wspólnie z ratownikami z OSP Wieprz, OSP Polanka Wielka, OSP Brzezinka zorganizowaliśmy pozorowaną akcję gaszenia, lokalizacji i ewakuacji osób poszkodowanych w wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Były to idealne treningi dla certyfikowanych psów gruzowiskowych i dla kandydatów na zespoły ratownicze.

Rok 2018 owocował w sześć treningów SAR DT śmigło podczas których oswajaliśmy zespoły ratownicze z różnych grup z Polski z pracą w przestrzeni Śmigłowca Mi-8 w 3.Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej Kraków Balice. Wisieńką w treningach był również wyjazd do Helicopter Training Point [HTP] Ostrawa zorganizowany przez kpt.rezerwy pilota Wiesława Jastrzębskiego.

Dwu krotnie zorganizowaliśmy wyjazd do Chban [Czechy] na jeden z największych poligonów gruzowiskowych w Europie.

Dziękujemy za ubiegłoroczne treningi na wodach zalewu Świnna Poręba, Jeziora Kruki i akwenu Molo w Osieku Miejskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, OSP Oświęcim, OSP Kryspików oraz JRG Wadowice.

Dziękujemy za zaufanie i docenienie naszego zaplecza Fundacji IRMA [Jagna Gill] i trening SAR DT w ramach SAR Fest #3 z zespołami ratowniczymi z Szwecji, Belgii, Niemiec, Danii i Polski.

2018 rok to również wykład dla studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W marcu z Goranem uzyskaliśmy recertyfikację uprawnień gruzowiskowych Państwowej Straży Pożarnej.

W ubiegłym roku podnosiliśmy wiedzę kynologiczną w psieEgo z Pawłem Zielińskim, Paulą Rzewuską, Ladim Pozdnicek, Christian Bjorsen.

Cyklicznie od stycznia co środę prowadzimy audycję kynologiczną w Radio Andrychów.

Z trenażera SAR DT, przeszkód, pola z wysyłaniem kierunkowym, poligonu gruzowiskowego, treningów SAR DT Śmigło i Woda korzystali przewodnicy z psami w 2018r: GPR OSP Dąbrówka Mała, GPR OSP Międzybrodzie Bialskie, GRS OSP Łódź, Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, GPR OSP Orzech, GPR OSP KĘTY, JRS 12, OSP RW Modlin, Krapkowicka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza, GPR OSP Goszcza, GRS OSP Nowy Sącz, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Fundacja EMS, Fundacja IRMA, Grupy Jurajskiej i Beskidzkiej GOPR, MWOPR oraz zespoły ratownicze z Szwecji, Danii, Belgi, Niemiec i Czech.

Ubiegły rok to też uwieńczenie wieloletniej pracy i treningów absolwentów psieEgo, którzy po raz pierwszy przystąpili do egzaminów zespołów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej z ramienia GPR OSP Kęty. Chyle czoła! Susek, Darku, Piotrze, Wiesławie – szacun!

Ubiegły rok to też zakończenie przez absolwentów psieEgo stażów na kandydatów na zespoły ratownicze w GPR OSP Kęty w osobach: Anna, Arkadiusz, Zofia, Karolina, Darek, Dorota. Życzę Wam wytrwałości!

Ubiegły rok to około 80 zespołów ratowniczych [przewodników z psami ratowniczymi], którym dorzuciliśmy “cegiełkę kynologii ratowniczej” w budowaniu ich profesjonalizmu.

20.kwietnia 2018r. urodził się długo poszukiwany i oczekiwany szczeniak, który w przyszłości pozwoli odejść Goranowi na zasłużoną emeryturę. Jest z nami czarny labrador o imieniu Gary z Hodowli Labrador Retriever “Sądecki Ratownik” z Nowego Sącza. Coż… nowe wyzwanie, byle nie zepsuć co dała natura w genach i hodowca do ósmego tygodnia.

Dwa tysiące osiemnasty rok był i pozostanie dla mnie prywatnie bardzo trudnym okresem w którym choroba zabrała obojga rodziców. Dziękuję Żonie, Siostrze, Bratu, Cioci i “przyjaciołom” którzy pomogli mi pogodzić życie prywatne z prowadzoną działalnością, funkcjonować, żyć i przetrwać najtrudniejsze chwile.

Dziękuję wszystkim którzy współtworzą markę psieEgo, korzystają z oferty i zaplecza, zarażając się kynologią i “schodzą na psy” jak ja.
Witajcie w Nowym Roku 2019!
Życzymy Wam wszystkiego co zdrowe, piękne i mądre!

Radio Andrychów

Środa schodzi na psy

audycja radiowa w każdą srodę od 10:00
Link do audycji
Audycje archiwalne