psieEgo

Szkoła dla Ciebie i Twojego psa

ABC udzielania pierwszej pomocy na Lekcji na CZTERY ŁAPY

Jerzy Herma
czwartek, 02 czerwca 2016 21:38
Kalendarz
ABC udzielania pierwszej pomocy na Lekcji na CZTERY ŁAPY

Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sułkowic Łegu gościły na Lekcji na CZTERY LAPY w Szkole Psiej Tresury psieEgo w Wieprzu. Ta lekcja była inna niż wszystkie w psimPARKU do tej pory. Połączyliśmy lekcję z prelekcją Krzysztofa Śniateckiego właściciela firmy ŚNIAT-MED RATOWNICTWOhttps://web.facebook.com/Śniat-Med-Ratownictwo-363375843729605/?fref=ts
Dzieciaki dowiedziały się jak się zachować gdy drugiej osobie coś się stanie, jak wykonać bezpieczną pozycję boczną ustaloną, jak przeprowadzić najważniejsze czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy (ABC), co zrobić gdy zadławi się jakaś osoba obok nas i co zrobić gdy krwawimy z nosa. Spotkanie prowadzone przez ratownika medycznego – doświadczonego praktyka Krzysztofa bardzo interesowało najmłodszych. Bardzo aktywnie i z zaangażowaniem brali czynny udział w zajęciach.
Dzieciaki wyczerpane zajęciami udzielania pierwszej pomocy posiliły się ciepłą kiełbaską.
Następnie przeprowadziliśmy Lekcję na CZTERY ŁAPY w której Goran poprowadził aerobik dla dzieci, pokazał jak można pokonywać przeszkody, jak można bez słów wykonywać polecenia. Dzieciaki mogły bezpiecznie pogłaskać Gorana. Goran udawał również “psa agresywnego” i uczył dzieciaki jak zachować się wobec agresywnych zachowań psa.
Dzieciaki mogły również zobaczyć terenowy samochód ratowniczy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Kęt. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy najmłodszych do realizowania swoich marzeń i życia z pasją!
Fotorelacja [klikamy]

Radio Andrychów

Środa schodzi na psy

audycja radiowa w każdą srodę od 10:00
Link do audycji
Audycje archiwalne