psieEgo

Szkoła dla Ciebie i Twojego psa

28.10.2008 “GORAN” 19.11.2019

Kalendarz

To już tydzień bez bryg.Gorana…
Goran…Przyjaciel…cudowny biszkoptowy labrador…ratownik (na zasłużonej emeryturze od 15 września). 28 października skończył 11 lat. Dzielnie pracował…uczestniczył w ponad 100 akcjach, gdzie był ogromną nadzieją. Wchodził tam, gdzie ratownicy nie mogli ze względu na zagrożenie. Lokalizował topielców, czym zadziwiał tak wiele osób. Wywołał 1000 uśmiechów na twarzach ludzi, którzy go spotykali na swojej drodze.
W piątek nakręciłem film jak biegł do mnie… w sobotę biegał podczas psiegoBerkowiska. W poniedziałek poszliśmy we dwójkę na spacer, nie mając świadomości, że będzie on ostatnim. We wtorek chodził po gruzach po treningu ze strażakami. Wskoczył jak zawsze do samochodu… Później zemdlał w ogrodzie… W gabinecie wyrok…guz wielkości melona w jamie brzusznej przyczepiony do kręgosłupa…nie dało się kontynuować zabiegu…guz był nieoperacyjny. Wyniki morfologii były w normie… USG coś nakreśliło…ale operacja dopiero dała pełny obraz sytuacji… Pytanie retoryczne od weterynarza…czy wybudzamy…bo to jest już koniec…
Najdramatyczniejsza chwila dla przewodnika psa ratowniczego dosięgła tym razem mnie. Od diagnozy, złych informacji, przeplatanych nadzieją minęły tylko 3 godziny…jedne z najdłuższych w moim życiu.

GORAN! Byłeś najwierniejszym przyjacielem… Byłeś jednym z 28 psów ratowniczych [gruzowiskowych] w Polsce.
Dzięki Tobie istnieje psieEgo. Wychowałeś Garego!
Byłeś! Jesteś! Będziesz w moim sercu zawsze!

“Straszny żal…ale on już nie cierpi. Zrobił mnóstwo dobrego i teraz będzie odpoczywał na chmurce i kibicował Garemu…a z nas będzie miał niezły ubaw” BB.

Fundacja Rozwoju Kynologii Ratowniczej

FUNDACJA ROZWOJU KYNOLOGII RATOWNICZEJ
ul. CENTRALNA 21 34-122 Wieprz

Nr konta:
12 8110 0000 2001 0048 3412 0001
w tytule "darowizna na cele statutowe"


Radio Andrychów

Środa schodzi na psy

audycja radiowa w każdą srodę od 10:00
Link do audycji
Audycje archiwalne